Magyar

Bélyegblokkot bocsátott ki a Magyar Posta Trianon századik évfordulójára

Az első világháborút lezáró békeszerződésre emlékező bélyegblokkot bocsátott ki a Magyar Posta Zrt. A keddi bemutatón a Miniszterelnökséget vezető miniszter azt hangsúlyozta: Trianon nemzeti tragédiát jelent, egy olyan, egy évszázada befagyott konfliktust, amelynek mi vesztesei vagyunk, de a szomszédaink sem nyertesei.

Arcképek az Osztrák-Magyar Monarchiából: Gratz Gusztáv

A Habsburg Történeti Intézet rendezvénysorozatának 2019. március 13-i eseményén Paál Vince történész, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiatudományi Intézetének munkatársa „Gratz Gusztáv, a legitimista liberális” címmel tartott előadást.

Arcképek az Osztrák-Magyar Monarchiából: Deák Ferenc

A Habsburg Történeti Intézet rendezvénysorozatának 2019. április 16-i eseményén Estók János történész, az ELTE oktatója, a Magyar Mezőgazdasági Múzeum főigazgatója tartott előadást „Deák Ferenc, az öregúr” címmel.

Arcképek az Osztrák-Magyar Monarchiából: Ferenc József

A Habsburg Történeti Intézet rendezvénysorozatának 2019 május 9-i eseményén Gerő András történész, a Habsburg Történeti Intézet igazgatója, Ferenc József: az apostoli bitortól Ferenc Jóskáig címmel tartott előadást.

Arcképek az Osztrák-Magyar Monarchiából: Erzsébet királyné

A Habsburg Történeti Intézet rendezvénysorozatának 2019. június 11-ei eseményén Vér Eszter Virág történész, az ELTE BTK Történelem Segédtudományai Tanszékének oktatója tartott előadást, Erzsébet és a magyarok címmel.

Arcképek az Osztrák–Magyar Monarchiából: Tisza Kálmán

A Habsburg Történeti Intézet rendezvénysorozatának 2019. szeptember 26-i eseményén Kozári Monika, a Magyar Tudományos Akadémia történésze tartott előadást, „Homokszemre homokszemet, téglára téglát…”. Tisza Kálmán szerepe Magyarország történetében címmel.

Új világrend született – nemzetközi konferencia a Várkert Bazárban

Új világrend született címmel rendezett nemzetközi konferenciát az Első Világháborús Centenáriumi Emlékbizottság és a XX. Század Intézet 2018. december 12-én a Várkert Bazárban. Az eseményen nemzetközileg elismert történészek, szociológusok tartottak előadásokat az első nagy világégés utóhatásairól és jelentőségéről.

Arcképek az Osztrák–Magyar Monarchiából: Eötvös József

A Habsburg Történeti Intézet rendezvénysorozatának 2019. október 2-ai eseményén Gángó Gábor, a PPKE BTK Nemzetközi és Politikatudományi Intézet, irodalom- és filozófiatörténésze tartott előadást Eötvös Józsefről, Államtudós vagy értelmiségi? Báró Eötvös József nemzetközi arcéle címmel.

Arcképek az Osztrák-Magyar Monarchiából: IV. Károly

A Habsburg Történeti Intézet rendezvénysorozatának 2019. november 21-i eseményén Kovács Gergely, a Magyarországi Mindszenty Alapítvány képviselője, okleveles posztulátor tartott előadást az utolsó magyar uralkodóról, Károly király boldogsága címmel.

Arcképek az Osztrák-Magyar Monarchiából: Arany János

A Habsburg Történeti Intézet rendezvénysorozatának 2019. december 5-i eseményén Vaderna Gábor, a Magyar Irodalom- és Kultúratudományi Intézet irodalomtörténésze, a nagyszalontai Arany János Emlékmúzeum kurátora tartott előadást Kisvárosból nagyvárosba. Arany János karriertörténete címmel.

Facebook   Youtube   Instagram